Here are the HS Girls distance results.
HS Girls 3000 Results
PL ID ATHLETE SCHOOL/AFFILIATION MARK
1 1 Jessica Lawson Corning-Painted Post (Corning, NY) 9:37.63
2 2 Martha MacDonald Havergal College (Toronto, ONT) 9:42.10
3 6 Alyssa Aldridge Mainland Regional (Linwood, NJ) 9:50.11
4 7 Amanda Vestri Webster Thomas (Webster, NY) 9:50.13
5 3 Katherine Lee Shoreham-Wading River (Shoreham, NY) 9:50.64
6 12 TaShala Turner University (Morgantown, WV) 9:56.54
7 16 Mia Nahom New Milford (New Milford, CT) 9:57.46
8 11 Abbey Green Walter Johnson (Bethesda, MD) 9:58.00
9 9 Libby Davidson Glass (Lynchburg, VA) 9:59.45
10 25 Julien Webster Catoctin (Thurmont, MD) 10:02.97
11 8 Caroline Fischer Bishop Guertin (Nashua, NH) 10:06.16
12 15 Olivia Beckner South Lakes (Reston, VA) 10:06.69
13 22 Maria Coffin Annapolis (Annapolis, MD) 10:13.81
14 21 Olympia Martin Ridgewood (Ridgewood, NJ) 10:17.55
15 5 Niamh Hayes Howell (Farmingdale, NJ) 10:18.79
16 23 Dominique Shultz Conestoga (Berwyn, PA) 10:21.65
17 18 Kelly Iocca Connetquot (Bohemia, NY) 10:23.30
18 24 Sophia Jacobs-Townsley Amherst (Amherst, MA) 10:36.67
19 10 MaryGrace Rittler Cheltenham (Wyncote, PA) 10:45.43
HS Girls Mile
RESULTS
PL ID ATHLETE SCHOOL/AFFILIATION MARK
1 35 Leya Salis Bedford (Bedford, NH) 4:52.95 (1:15.84)
2 33 Camille Davre Whitefish Bay (Whitefish Bay, WI) 4:53.66 (1:16.07)
3 32 Abbe Goldstein Germantown Academy (Fort Washington, PA) 4:54.04 (1:15.55)
4 31 Hayley Jackson Patuxent (Lusby, MD) 4:56.97 (1:15.51)
5 40 Katie Dammer Abington Heights (Clarks Summit, PA) 4:57.23 (1:15.91)
6 34 Heather Holt George C. Marshall (Falls Church, VA) 4:58.22 (1:15.64)
7 38 Tayrn Parks Greencastle-Antrim (Greencastle, PA) 4:58.33 (1:16.21)
8 39 Marlee Starliper Northern (Dillsburg, PA) 4:59.77 (1:16.13)
9 43 Madeleine King Ocean Lakes (Virginia Beach, VA) 5:04.47
10 44 Kelly Jawork Abington (Abington, PA) 5:06.09 (1:15.79)
11 37 Emma Planck Downingtown West (Downingtown, PA) 5:10.17 (1:15.70)
12 41 Doria Martingayle Princess Anne (Virginia Beach, VA) 5:10.35
13 36 Rachel Vick Kingsway Regional (Woolwich Township, NJ) 5:10.52 (1:15.83)
14 46 Monifa Green Hydel (St. Catherine, JAM) 5:11.07
15 42 Alexandra Hays Shoreham-Wading River (Shoreham, NY) 5:11.48
HS Girls DMR
PL SCHOOL/AFFILIATION MARK ATHLETES ID
1 North Rockland (Thiells, NY) 11:45.11 Alexandra Harris (3:32.67), Sophia Housman (58.47), Haleigh Morales (2:23.26), Katelyn Tuohy (4:50.73) U
2 Patriot (Nokesville, VA) 11:51.46 A
3 Padua Academy (Wilmington, DE) 11:52.51 Maddie Olivere (3:47.45), Taliah Cintron (58.45), Lizzy Bader (2:20.68), Lydia Olivere (4:45.96) N
4 North Hunterdon (Annandale, NJ) 11:58.33 Anna DiMarcello (3:35.45), Gabrielle Beneducci (1:01.07), Kelley McCarten (2:21.55), Elena DiMarcello (5:00.28) B
5 Saratoga Springs (Saratoga Springs, NY) 12:04.48 Keellyn Cummings (3:53.33), Mimi Liebers (58.22), Amelia Mahoney (2:22.96), Kelsey Chmiel (4:49.97) E
6 Granville (Granville, OH) 12:05.35 P
7 Sterling (Sommerdale, NJ) 12:10.72 Sydney Coppolino (3:39.47), Saraly Gonzalez (1:00.40), Leyna Jewell (2:27.85), Madison Coppolino (5:03.01) F
8 Lenape (Medford, NJ) 12:10.76 Megan Quimby (3:42.97), Shelby Whetstone (56.26), Shannon Lambert (2:22.24), Alexa Woltjen (5:09.31) O
9 Benjamin Cardozo (Oakland Gardens, NY) 12:13.78 Shalah Means (3:49.53), Tatianna Martinez (57.99), Lily Cohen (2:20.50), Sophia Muccini (5:05.77) T
10 Randolph (Randolph, NJ) 12:14.63 Brroke Olson (3:45.28), Courtney Darakjy (1:02.29), Meredith Finley (2:24.06), Abby Loveys (5:03.02) D
11 Notre Dame (Staten Island, NY) 12:14.77 Susanna Weir (3:47.22), Ariella Garcia (58.37), Keiana Mitchell (2:19.23), Sydney Rice (5:09.97) I
12 Cardinal O'Hara (Springfield, PA) 12:14.82 Eleanor Mancini (3:49.23), Sephora Senestant (1:03.30), Christine Mancini (2:16.88), Elizabeth Mancini (5:05.42) S
13 Syosset (Syosset, NY) 12:19.67 Lauren White (3:45.05), Somi Mbaukwu (1:02.09), Mayu Iio (2:27.22), Reilly Siebert (5:05.32) G
14 Perkiomen Valley (Collegeville, PA) 12:22.64 Julia Dorley (3:47.99), Michele Daniels (1:01.12), Jocelyn Rotay (2:20.08), Annie Glodek (5:13.47) H
15 Warwick Valley (Warwick, NY) 12:23.76 Danielle Bartolotta (3:46.68), Greer Liqouri (57.28), Gen Reilly (2:24.87), Jennie Prial (5:14.94) R
16 Pope John XXIII (Sparta, NJ) 12:26.55 Abigail Post (3:45.68), Emily Albright (1:00.80), Grace Campbell (2:27.39), Anna Campbell (5:12.70) M
17 Ursuline School (New Rochelle, NY) 12:27.03 Sarah Flynn (3:52.33), Sydney Orr (1:02.90), Haley McLean (2:27.91), Lily Flynn (5:03.90)