Event 25 Men 3200 Meter Run Seeded
===============================================================
Name Year School Finals
===============================================================
Finals
1 O'Donoghue-McDonald, Dre 12 Seattle Prep (WA) 9:04.62
2 Orman, Billy 11 Tuba City (AZ) 9:05.73
3 Fay, Dustin 12 Rim World-SS 9:06.11
4 Morrin, Steven 11 Lone Peak (UT) 9:06.83
5 Fauble, Scott 12 Wheat Ridge (CO) 9:07.25
6 Briggs, Mitchell 12 Jackson (WA) 9:09.49
7 Davidson, Sean 12 Royal -SS 9:09.90
8 Hofmeister, Blake 12 Laguna Beach -SS 9:10.78
9 Baranov, K 11 Marina -SS 9:12.22
10 Rosales, Daniel 12 Apple Valley -SS 9:13.11
11 Joerger, Kevin 12 Thousand Oaks -SS 9:13.65
12 Reedy, Heath 12 Buchanan -CE 9:13.73
13 Dutchover, Tyler Yucaipa -SS 9:14.57
14 Aboukhadijeh, Amjed 12 Oak Ridge -SJ 9:14.60
15 Kigar, Chris 11 El Camino -SJ 9:16.90
16 Sharpe, John 12 Oak Ridge (TN) 9:17.30
17 Zeman, Paul 11 BelvidereN (IL) 9:17.81
18 Brummitt, Jermey 12 Yucaipa -SS 9:17.97
19 Jesson, Paul 12 Royal -SS 9:18.55
20 Simison, Bryan 12 Eisenhower (WA) 9:19.23
21 Halsted, Trevor 11 Davis -SJ 9:22.04
22 Roach, Jacob 12 Otay Ranch -SD 9:24.34
23 Madera, Jose 12 Anaheim-SS 9:24.57
24 CushingMurray, Nathaniel 11 Foothill -SS 9:26.88
25 Geiken, Will 11 Los Gatos -CC 9:27.52
26 Petty, Logan 12 Davis (UT) 9:31.10
27 Sommers, Paul Gunn -CC 9:31.43
28 Ritschel, Brent 11 Trabuco Hills -SS 9:35.90
29 Aceret, Sam 11 Amador Valley -NC 9:36.46
30 Signore, Luca 12 Lynbrook -CC 9:38.25
31 Totten, Seth 12 Golden Valley -SS 9:38.78
32 MacDonald, Josh 12 Redwd Christ-NC 9:39.32
33 Kaylor, Zack 12 Enterprise -NO 9:39.78
34 Castro, Anthony 11 Glendora -SS 9:41.88
35 Fierros, Anthony 12 St. John Bosco -SS 9:43.30
-- Pecha, Spencer 12 Campbell Cnty(WY DNF
Boys 2 Mile Run
1 Matthew Centrowitz 07 Arnold, MD 8:41.55#
2 Craig Forys 07 Howell, NJ 8:44.53
3 Elliott Heath 07 Winona, MN 8:46.12
4 Evan Jager 07 Algonquin, IL 8:47.59
5 Hassan Mead 07 Minneapolis, MN 8:51.23
6 Paul Springer 07 Kennett Square, PA 8:52.77
7 Dan Jackson 07 Ann Arbor, MI 8:55.60
8 Mark Amirault 07 Walpole, MA 8:56.84
9 Mike Fout 08 LaPorte, IN 8:58.79
10 Thomas Gruenewald 07 Manlius, NY 8:58.98
11 Maxwell O'Donoghue-McDon 07 Seattle, WA 8:59.19
12 Josh Mathis 07 Potosi, MO 9:00.16
13 Luke Puskedra 08 Ogden, UT 9:00.25
14 Andrew Hanko 07 Montville, NJ 9:01.42
15 Kyle Soloff 07 Rockaway, NJ 9:01.82
16 Dan Chenoweth 07 Geneseo, IL 9:01.91
17 Emil Heineking 07 Chardon, OH 9:03.54
brothers on the same thread! fast ones too